Czy warto inwestować w outsourcing kadrowo płacowy ?

Gdy nasza firma zaczyna stawać się coraz większa, zaczynają pojawiać się schody, które ciężko pokonać samemu. Z tego właśnie powodu, coraz bardziej popularny staje się outsourcing kadrowo płacowy, który w prosty sposób, upłynni i ułatwi pracę w naszej firmie.

Czym jest outsourcing kadrowo płacowy?

Polega on na wydzieleniu pewnej realizowanej przez firmę funkcji, w celu przekazania ich innemu podmiotowi, który będzie w dla nas wykonywać. Jest to bardzo praktyczne głównie ze względu na to, że wynajmowanie pełnoetatowego pracownika jest bardzo kosztowne. Często zdarza się, że duża firma niekoniecznie ma duże obroty, dlatego zatrudnianie pracownika na pełen etat nie wchodzi w grę, Zdarza się także, że ilość pracy jest na tyle nieduża, że pracownik zatrudniony na pełny etat nie miałby co robić. Właśnie dlatego, tak popularny staje się outsourcing kadrowo płacowy, który pozwala pozbyć się problemu z wykonaniem danej pracy, bez zatrudniania pracownika na pełen etat.

W czym może się nam ta usługa przydać?

Osoby zajmujące się tym, specjalizują się w różnych dziedzinach, dlatego w zależności od firmy, będą oferowane inne usługi. Możemy liczyć jednak na takie usługi jak np.:
● Tworzenie planu budżetu i planowanie wynagrodzeń
● Przygotowywanie sprawozdań i raportów GUS;
● Tworzenie wszelkich deklaracji podatkowych
● Reprezentacja przed urzędami, organami i instytucjami;
I wiele innych, które na pewno spełnią nasze potrzeby, o czym poczytacie pod adresem https://bpion.pl/place-i-administrowanie-kadrami/. Trzeba jednak pamiętać, że outsourcing kadrowo płacowy jest wykonywany przez kogoś z zewnątrz. Zanim zlecimy komuś pracę dla nas, upewnijmy się, że jest zaufaną osobą lub firmą.

Dlaczego dobrze jest wynająć firmę zewnętrzną?

Nawet jeśli chcielibyśmy wynająć pracownika na pełen etat, to musimy liczyć się z tym, że go nie znamy. Powoduje to, że musimy najpierw przetestować osobę, którą zatrudnimy na własnym podwórku. Popełnienie przez nowego pracownika błędu może nas sporo kosztować. Inaczej jest, kiedy zlecamy to podmiotowi zewnętrznemu, który ma udokumentowany staż pracy. Dzięki temu, że skupiają się na wykonywaniu takich zleceń na co dzień, możemy być pewni, że praca na pewno zostanie dobrze wykonana.