Czy zwisające powieki dolne można skorygować?

Wraz ze starzeniem się kobiety obserwują u siebie liczne zmarszczki, z którymi na co dzień radzą sobie lepiej lub gorzej. Kurze łapki, zmarszczki poziome na czole, czy też charakterystyczne pęknięcia przy ustach to nie wszystko. Często pojawiający się wraz z wiekiem nadmiar skóry skutecznie uniemożliwia patrzenie w lustro, a czasami nawet nakładanie podkładu. Warto coś z tym zrobić. Korekcja powiek dolnych jest dobrym pomysłem.

Kto może się poddać operacji?

Mężczyźni to raczej grupa, która nie powinna się takim zabiegom poddawać ze względu na znikomy efekt możliwy do osiągnięcia. Jest to spowodowane zbyt grubą skórą na powiekach, która nie zachowuje się tak, jak kobieca. Oczywiście można podjąć próbę korekty, ale każdy przypadek da inny, większy lub mniejszy efekt. Kobiety poddające się takiemu zabiegowi powinny mieć w miarę proporcjonalną twarz, ponieważ jakiekolwiek naciąganie skóry będzie je odrobinę zmieniać. W przypadku korekcji powiek dolnych nie zrobi to może ogromnej różnicy, ale istnieje taka możliwość.

Efekty po operacji

Pierwsze efekty po zabiegu korekcji powiek dolnych to przede wszystkim krwiaki i zasinienia, które powinny zniknąć po kilku tygodniach. Opuchlizna i obrzęki również do tego momentu powinny zniknąć, dlatego też w pierwszych dniach osoby wrażliwe nie powinny nawet patrzeć w lustro, żeby nie popaść w niepotrzebny stres. Po odpowiednio długi czasie wszystkie skutki uboczne operacji znikną, a powieki dolne będą napięte, świeże i pozbawione zmarszczek, dzięki czemu ta korekta faktycznie ma sens. Po zdjęciu opatrunków i zagojeniu się wszystkich raz będzie można na nowo cieszyć się prostą czynnością swobodnego nakładania korektora pod oczy.