Jak dobrze wybrać firmę od executive search?

executive search

Wybór wiarygodnego partnera rekrutacyjnego ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia możliwości znalezienia wartościowych pracowników. Przede wszystkim podmioty zajmujące się executive search powinny mieć renomę. To istotne przy wstępnej selekcji takich firm, z którymi warto się skontaktować. Natomiast sam kontakt ma również spore znaczenie. Niezbędne jest uzyskanie konkretnych odpowiedzi, które pozwolą ocenić, czy wybierana firma zapewni realizację działań zgodnych z oczekiwaniami usługodawcy. Przy pierwszym kontakcie warto porozmawiać z osobą, która będzie bezpośrednio zajmować się realizacją procesu rekrutacyjnego. Pozwoli to zorientować się, czy taki specjalista dobrze rozumie prezentowane potrzeby. Warto zweryfikować także znajomość branży, obszaru, w którym działa organizacja. Ułatwi to wybór takiego konsultanta, który będzie w stanie podczas procesu rekrutacyjnego wnieść wartość dodaną.

Co warto ustalić przy executive search?

Nie bez znaczenia przy procesach rekrutacyjnych jest dobre określenie tego, czego się oczekuje. Warto ustalić w jak najlepszy sposób to, jakich kandydatów zamierza się znaleźć. Pozwoli to usprawnić cały proces rekrutacyjny. Niezbędne jest wstępne ustalenie budżetu, który pozwoli przeprowadzić konkretne działania. Dobrze jest móc określić uniwersalne kompetencje, których oczekuje się od poszukiwanego pracownika, co pozwoli skrócić czas jego poszukiwania.

Jakie są twarde kryteria executive search?

W ramach współpracy z firmami od executive search istnieją także twarde kryteria, które warto brać pod uwagę przy podpisywaniu umów. To między innymi ustalenie zakazu rekrutacji z własnej firmy. Niezbędne jest rozważenie tego, jak będzie przebiegały płatności. Zdecydować można się na stałą stawkę lub rozliczenie na podstawie procesu rocznego uposażenia kandydata. Podczas negocjacji warunków współpracy można ustalić czy możliwa jest elastyczność w kontekście kwestii formalnych. Pozwoli to ustalić, czy możliwe są ewentualne zmiany już w trakcie obowiązywania kontraktu.