Jak poradzić sobie z problemami z zakresu prawa pracy?

Wielu przedsiębiorców i pracowników boryka się z różnymi problemami z zakresu prawa pracy. Przepisy te są faktycznie zawiłe i bywają skomplikowane, a obszar ten jest tak szczególny, że każdy błąd może zarówno pracodawcę jak i pracownika sporo kosztować. Dlatego warto skorzystać z usług specjalisty.

Wybór kancelarii

Poszukując kancelarii, która kompleksowo obsłuży nasz problem warto wcześniej zebrać kilka cennych informacji. Najważniejsza z nich to doświadczenie poparte sukcesami. Adwokat, który specjalizuje się w przepisach z obszaru „prawo pracy” powinien posiadać nie tylko niezbędną wiedzę, wykształcenie i kwalifikacje, ale też udokumentowane doświadczenie w takich zagadnieniach jak: regulamin pracy, wynagrodzenia czy odszkodowania. Dobry radca prawny dba o interesy i dobre imię dwóch stron: pracownika i pracodawcy.

Oferta kancelarii adwokackiej dla pracodawców

Adwokat ma za zadanie nie tylko świadczyć usługi doradztwa, ale też reprezentować firmę w sądzie oraz zapewniać pełną obsługę prawną. Prawo pracy to niezwykle szeroki obszar prawa, a obsługa prawna obejmuje:
– kwestie związane ze zwolnieniami grupowymi w przedsiębiorstwie
– sprawy o mobbing, nękanie lub napastowanie seksualne
– sporządzanie i zatwierdzanie regulaminów (pracy, wynagrodzeń), kodeksów etycznych oraz umów i kontraktów (np. menedżerskich)
– udział w mediacjach z pracownikiem
– sporządzanie niezbędnej dokumentacji pracowniczej.

Pod adresem https://www.legalalliance.pl/obsluga-prawna/prawo-pracy znajdą Państwo więcej informacji z zakresu prawa pracy.

Oferta kancelarii adwokackiej dla pracowników

W ostatnich latach z uwagi na rosnącą świadomość praw pracowniczych coraz częściej do sądu pracy wpływają pozwy od samych pracowników. Adwokat więc ma za zadanie reprezentować również tę grupę i udzielać jej wsparcia merytorycznego na drodze dochodzenia swoich roszczeń. Prawo pracy dla osoby niewykształconej w tym obszarze jest zwyczajnie zbyt skomplikowane, aby tego typu sprawy prowadzić na własną rękę. Pracownicy najczęściej zgłaszają się do kancelarii, aby rozwiązać problem z zaległym wynagrodzeniem czy ustalić i potwierdzić istnienie stosunku pracy.