Jakie są różnice między treningiem tradycyjnym a EMS?

Trening EMS wykonywany jest przy użyciu sprzętu elektrostymulującego, który zakładany jest na ciało uczestnika treningu tuż przed jego rozpoczęciem. Przy treningu tradycyjnym takich zabiegów się nie stosuje, w każdym jednak przypadku ważne jest, aby posiadać trenera personalnego, który zajmie się nam zarówno pod względem określenia programu ćwiczeń, jak i podczas ich wykonywania. Siłownia EMS to miejsce, gdzie na sto procent dobrze się nami zajmą.

Jak wygląda sesja EMS

Przed rozpoczęciem pierwszej sesji należy udać się do trenera personalnego, który przeprowadzi z nami wywiad potrzeby do określenia indywidualnego programu ćwiczeń. Oprócz tego musimy przeprowadzić analizę naszego ciała, która pozwoli na precyzyjne ustawienie sprzętu elektrostymulacji. Po zakończeniu przygotowania wystarczy przyjść na siłownię, na której odbędzie się nasz trening. Strój, jaki musimy na siebie włożyć, powinien dobrze przylegać do ciała, aby założenie kamizelki i opasek elektrostymulujących nie było kłopotliwe. Po przygotowaniu się do ćwiczeń rozpoczynamy właściwy etap treningu, który będzie trwał około trzydzieści minut.

Siłownia EMS i jej zalety

Zalety treningu EMS są niewątpliwe, dlatego też, jeśli tylko mamy możliwość skorzystania z nich, zróbmy to. Bardzo szybko zwiększymy poziom wydajności naszego organizmu, a nasza tkanka tłuszczowa zacznie się zmniejszać w tempie, którego się nie spodziewaliśmy przed rozpoczęciem dbania o swoje ciało poprzez ćwiczenia. Odpowiednia dieta i podejście do tego rodzaju ćwiczeń zdecydowanie usprawnią cały proces, dlatego warto pomyśleć o kompleksowym zadbaniu o cały swój organizm już od pierwszej chwili.

Koniecznie odwiedź stronę: Studiosynergy.pl