Kocyki z ociepleniem – czy warto?

Producenci akcesoriów dla dzieci starając się jak najlepiej dopasować do zróżnicowanych potrzeb klientów, wprowadzają na rynek przeróżne warianty swoich produktów. Jednym z nich, są kocyki bawełniane dedykowane dla dzieci w wersji ocieplanej. Są to modele przeznaczone zarówno dla mniejszych, jak większych dzieci. Kocyk z ociepleniem nie powinien być podstawą wyposażenia, gdyż nie zawsze będzie on optymalny, ale z pewnością powinien znaleźć się pod ręką. Chcąc zadbać o komfort termiczny dziecka, należy pilnować, by zawsze grubość kocyka była dobrze dopasowana i pamiętać, że ewentualne przegrzanie organizmu może być tak samo szkodliwe, jak jego wychłodzenie. Wersje kocyków z ociepleniem wydają się więc idealne, jako jeden z kilku kocyków charakteryzujących się zróżnicowanymi walorami termicznymi. Z pewnością będą jednak idealna na miesiące jesienne i zimowe, a nawet na wczesną wiosnę. Mogą też przydać się podczas chłodnych, letnich wieczorów.

Jakie są rodzaje kocyków z ociepleniem

Producenci koców szukają różnych rozwiązań, jeśli chodzi o zwiększenie komfortu cieplnego dziecka. Podstawową metodą na sprawienie, by kocyk był cieplejszy, jest użycie grubszej tkaniny lub dzianiny. Nabywając taki koc, trzeba pamiętać, by dokupić też inny wariant z nieco cieńszego materiału. Niektórzy producenci stosują jednak ciekawszy zabieg i podszywają kocyk dla dziecka miękkim polarem. Polar charakteryzuje się tym, że jest stosunkowo ciepły, a ponadto jest też bardzo przyjemny w dotyku, przez co bardzo przypada do gustu dzieciom.

Kocyki bawełniane z ociepleniem, a eksploatacja

Tego typu kocyki z pewnością są nieco cięższe i zajmują więcej miejsca, przez co może są mniej praktyczne w przenoszeniu, jednak na pewno ich walory niwelują tę wadę. Ponadto sama eksploatacja nie różni się znacząco od innych wersji kocyków. Jedyną różnicą jest to, że po praniu nieco dłużej schną, gdyż przez to, że są wykonane z większej ilości materiału, są w stanie wchłonąć o wiele więcej wody. Ich wytrzymałość i trwałość stoi jednak na tym samym poziomie, a często są nawet trwalsze.