Koronawirus w Polsce

Jeśli chodzi o koronawirusa w Polsce to właściwie dotknął on całe społeczeństwo bez wyjątku. Nie mówimy tutaj o samej chorobie, ale przede wszystkim bardzo duża grupa ludzi potraciła swoje firmy i zatrudnienie, nawet jak bezpośrednio nie miała styczności z chorobą. Jest to więc bardzo przykre i kłopotliwe, bo bardzo duży odsetek osób w Polsce, nie może już normalnie funkcjonować.

Koronawirus objawy

Jeśli chodzi o objawy, jakie dotykają osoby zmagające się z wirusem, to jest to przede wszystkim bardzo długo utrzymująca się gorączka, która znacznie utrudnia funkcjonowanie. Kolejnym z objawów jest uporczywy kaszel, a także co najbardziej kłopotliwe, olbrzymie osłabienie. Wiele z objawów dochodzi jednak skrupulatnie i mówi się także o wszelkich wypryskach skórnych, a także o utracie smaku i węchu u niektórych osób, przeważnie młodszych.

Czy mamy się czego obawiać?

Jeśli chodzi o samego wirusa to jest on rzeczywiście bardzo groźny dla zdrowia, a także dla gospodarki. Nie można jednak zapominać o tym, że to właśnie gospodarka daje nam utrzymanie i musi ona funkcjonować prawidłowo, abyśmy mieli dostęp do zatrudnienia, a także opieki medycznej. Koronawirus w Polsce, a także na świecie jest więc groźny nie tylko jeśli chodzi o samą chorobę, ale także zagraża ekonomii. Bardzo duży odsetek polaków ucierpi, nawet jeśli nie będą mieli kontaktu bezpośredniego z chorobą, co jest bardzo kłopotliwe. Bez wątpienia już przykre skutki wirusa są odczuwalne i ciężko będzie z nich wyjść każdemu, kogo dotknęły.