Szkoła sztuk walki – tak wiele, którą wybrać?

Jeżeli tylko mieszkamy w większej miejscowości, to stajemy przed trudnym wyborem. Która szkoła sztuk walki jest najlepsza, która powinna być naszym wyborem. Im większy wybór tym, większy problem. A jest to o tyle istotne, że jest to raczej wybór na lata. Zaczynając trening w jednej dyscyplinie, zwiążemy się z nią na dłuższą chwilę.

Szkoła sztuk walki – kryteria wyboru

Szkoła sztuk walki, którą wybierzemy, powinna spełniać pewne kryteria. Po pierwsze powinna być dla nas przystępna cenowo. Jeżeli chcemy na poważnie podjeść do tematu, to musimy uwzględnić odpowiednią ilość treningów. Jeżeli będziemy chodzić raz na tydzień, to oznacza, że podchodzimy do tego w sposób rekreacyjny. Jeżeli liczymy na jakieś osiągnięcia, to musimy zdecydować się minimum trzy treningi tygodniowo, ewentualnie dwa, jeżeli jesteśmy w s tanie trenować samodzielnie. Pamiętajmy jednak, że bez wsparcia trenera trudno nam będzie dopracować technikę do perfekcji. Szkoła sztuk walki – co jest najważniejsze przy wyborze? Szkoła sztuk walki to ludzie. To nie sprzęt, budynek, infrastruktura, czy lokalizacja są najważniejsze. To czy będziesz się uczyła, czy uczył w pięknie odmalowanej, klimatyzowanej Sali, czy w obskurnym magazynie jest drugorzędne. Najważniejsza jest kadra trenerska, która nie dość, że sama ma doskonałą wiedzę i umiejętności w danej sztuce walki to jeszcze potrafi się tą wiedzą podzielić.

Czego uczy szkoła sztuk walki?

Pamiętajmy, że szkoła sztuk walki w przeciwieństwie do kursu samoobrony to także nauka pewnej drogi, filozofii. Zapisując się do szkoły oprócz czysto technicznych, fizycznych aspektów uczysz się także filozofii walki. Uczysz się jak rywalizować i dążyć do zwycięstwa.