Czym jest poliwęglan komorowy?

W dzisiejszych czasach różnego rodzaju przeszklenia są wręcz podstawą lekkiego, nowoczesnego projektu. Dzięki nim ściany, sufity podwieszany, czy też dachy zyskują na wyglądzie, który wciąż jest bardzo ważny. Poliwęglan komorowy to produkt, który pozwala na zbudowanie zdecydowanie lżejszej konstrukcji, niż w przypadku skorzystania ze szkła. Warto jest poświęcić mu więc trochę uwagi.

Właściwości poliwęglanu komorowego

Doskonałe właściwości poliwęglanu pozwoliły mu wejść do projektu popularnych konstrukcji budowlanych, takich jak wszelkiego rodzaju przeszklenia w przestrzeni publicznej, czy też w obiektach sportowych. Poliwęglan posiada wysoką przepuszczalność światła, ale zachowuje przy tym dobrą termoizolacyjność. Oprócz tego jest odporny na duże wahania temperatur i jest bardzo lekki, co w przypadku tworzenia z niego dużych konstrukcji jest szalenie ważne. Jest to również materiał niezwykle wytrzymały na wszelkiego rodzaju uderzenia. Warto wspomnieć również o tym, że materiał ten nie żółknie od słońca, gdyż jest odporny na promieniowanie UV.

Poliwęglan komorowy w panelach

Materiał ten sprzedawany jest również w postaci paneli, dzięki czemu jego montaż jest jeszcze łatwiejszy. Zwykle montaż tego rodzaju elementów wykonuje się na tradycyjne pióro-wpust, które znacznie ułatwiają cały proces powstawania konstrukcji. Panele, tak jak i sam materiał, wykazują dużą odporność na czynniki atmosferyczne, a same w sobie są sztywne, wygodne w montażu i niesamowicie trwałe. Tego rodzaju materiał wykazuje duże walory estetyczne, dzięki czemu można go wykorzystać przy wszelkiego rodzaju konstrukcjach dekoracyjnych.