Rolki dla każdego i w każdym miejscu ?

Wakacje to najlepszy czas na wspólne zabawy i sporty rodzinne lub we dwójkę. Niedługo lato, a to najlepsza pora na rozpoczęcie aktywności w towarzystwie i w naturze. Wśród popularnych sportów uprawianych przez Polaków znalazła się jazda na rolkach (inna nazwa łyżworolki) i słusznie! Bo rolki to same korzyści zdrowotne, a także towarzyskie. Zakupiony, dopasowany porządny sprzęt może służyć nam przez lata. Jednak, aby sprzęt mógł być niezastąpiony, warto po każdym sezonie zrobić przegląd i zwrócić uwagę na śruby do rolek. Jeśli są nienaruszone, a kółka prowadzą prosto, to zostawiamy, w innym przypadku warto zdecydować się na wymianę owych śrub.

Jak dopasować i wybrać najlepsze dla siebie rolki?

Decyzja o wyborze rolek powinna nawiązać i dotyczyć naszej jazdy, a dokładnie stylu jazdy na rolkach. Na rynku aktualnie mamy dostępnych bardzo wiele propozycji. Od każdego producenta rolek otrzymujemy opis modelu i przeznaczenie rolek do danej jazdy. Najpopularniejsze są rolki fitness, do rekreacyjnej jazdy. W kategoriach znajdą się rolki hokejowe, agresywne, biegowe, Rolki Nordic czy Freeskate. Każdy model oryginalnych firm ma w swojej budowie w odpowiednich rozmiarach śruby do rolek, dlatego warto przybliżyć się tematowi i poznać rodzaje tworzyw, z których powstają. Rolki powstają z tworzywa sztucznego, zaś wewnętrzne części takie jak piasta i śruby są ze stali nierdzewnej lub metali odpornych na zużycie. Odpowiednia pielęgnacja i czyszczenie kół pozwoli sprzętowi sportowemu służyć dłużej.

Skąd się wzięły rolki?

Początki rolek sięgają lat 80., kiedy to dwie marki: Roces i Rollerblade stworzyły : rolki, popularne do dzisiaj. Pomysł sięga 1800 roku, kiedy założono je podczas otwarcia muzeum w Londynie. Pierwsze modele, tak zwane rollerblade nie posiadały hamulca, ani możliwości skręcania, co wyparło je z rynku na długie lata, aż do 1819 roku, kiedy to opatentowano te łyżworolki. Kiedy na rynek weszły wrotki ponownie rolki poszły w kąt, na szczęście wróciły do łask. Drogi rowerowe lub wylane asfaltem najlepiej służą rolkarzom, a powstające skate parki przy osiedlach zachęcają dzieci do nauki na rolkach. Takie zabawy i sporty są korzystne dla wszystkich członków rodziny. Pierwsza marka rolek to Roces, która zaczęła produkcję na masową skalę.