Gdzie szukać zielonej herbaty wysokiej jakości?

Coraz więcej mówi się o tym, jak niesamowite właściwości może mieć dla naszego organizmu zielona herbata. Na świecie można spotkać wiele gatunków, a herbata sencha uznawana jest za jedną z najbardziej popularnych. Od niedawna zieloną herbatę można kupić dosłownie wszędzie, również w sklepie osiedlowym. Problemem może być jednak jej niska jakość. Wówczas nie ma znaczenia gatunek, ponieważ zaparzamy liście, które nie były właściwie uprawiane lub pochodziły z upraw nieekologicznych, a herbata może zawierać chemiczne składniki. Niedrogie herbaty zawierają często substancje zapachowe lub smakowe, które mają wpływać na odczucia konsumenta, jednak w praktyce całkowicie zabijają smak.

 

Specjalistyczne herbaciarnie

W galeriach handlowych można bez trudu znaleźć miejsca oferujące herbaty z różnych stron świata na wagę. Często wybór jest naprawdę imponujący i występuje tam sencha w różnych wariantach, również z ciekawymi dodatkami smakowymi. Takie miejsce to na pewno raj dla każdego miłośnika herbat, który ma możliwość zakupienia niewielkich ilości różnych herbat, a następnie ich kosztowania. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na to, skąd pochodzi herbata, jak również w jaki sposób jest przechowywana. Jeżeli jest to herbata ważona, wówczas powinna być szczelnie zamknięta, aby nie traciła swojego aromatu. Nigdy nie można mieć też pewności, jak długo herbata znajduje się w pojemniku. Zaleca się, żeby kupować herbaty w miejscach sprawdzonych, co do których mamy pewność.

 

Herbata sencha kupowana online i pakowana

Coraz więcej sklepów z herbatami przenosi się do sieci. Ma to pozytywną stronę, ponieważ zwykle ceny takich herbat są nieco niższe, niż w tradycyjnych herbaciarniach, z uwagi na ograniczenie kosztów. Poza tym, siedząc wygodnie we własnym domu można poczytać o każdym gatunku i wybrać odpowiedni dla siebie. Jedyny minus jest taki, że nie mamy możliwości powąchania herbaty i poznania jej aromatu, co dla wielu osób może okazać się kluczowym. Pozostaje również pakowana herbata z delikatesów. Dobre sklepy potrafią sprowadzać herbatę naprawdę wysokiej jakości.