Jak skutecznie wyczyścić sztuczną biżuterię?

Obecnie coraz częściej kupujemy sztuczną biżuterię, nie tylko ze względu na ekonomię, ale także na wygląd, który często dorównuje biżuteriom z naturalnego tworzywa. Dając im jednocześnie oryginalny wygląd, podkreśla przy tym urodę dam i panów. Często noszona ulega różnym reakcjom chemicznym, począwszy od przylegania do skóry, światła czy styczności z wodą, Warto pielęgnować biżuterię codziennie, aby na dłużej mogła nam służyć. Czyszczenie sztucznej biżuterii nie jest skomplikowane, ale trzeba zadbać o kilka aspektów, takie jak utrzymywanie biżuterii w zamknięciu z dala os promieni słonecznych. Poniżej kilka wskazówek jak wyczyścić taką biżuterię.

Znasz sposoby na czyszczenie sztucznej biżuterii?

Najlepiej czyścić biżuterię miękką i suchą tkaniną, może być to specjalna chusteczka do tego celu zakupiona u jubilera lub czysta ścierka kuchenna. Pamiętaj, aby za każdym razem wyczyścić ścierkę po wytarciu biżuterii i przechowywać ją w zamknięciu. Przy mocnych zabrudzeniach można umyć sztuczną biżuterię za pomocą ciepłej wody z elitarnym mydłem – namocz biżuterię na kilka minut, po czym wypłucz w czystej wodzie, płynu do mycia naczyń- dwie łyżki płynu wlej do ciepłej wody (około 500ml) i przepłucz kilkakrotnie, po czym wypłucz w bieżącej wodzie czy płynu do prania – podobna czynność do powyższej, na końcu wysusz ręcznikiem. Pamiętaj, żeby uważać na delikatne elementy, takie jak koraliki czy wystające ostre kolce, diademy, diamenciki i kryształki. Więcej informacji o czyszczeniu biżuterii znajdziecie na https://wytwornia.antidotum.pl/czyszczenie-bizuterii-domowymi-sposobami/.

Jak przechowywać sztuczną biżuterię?

Pierwsza zasada na utrzymanie sztucznej biżuterii w czystości jest przechowywanie jej, a dokładnie przechowywanie jej z dala od biżuterii ze srebra czy złota. Metale nawzajem na siebie oddziałują, choćby sprawiając przyciemnienie biżuterii sztucznej czy ze srebra. Każdy element biżuterii najlepiej przechowywać oddzielnie w woreczku lub pudełku. Nigdy nie zostawiaj biżuterii na blacie czy stoliku, gdzie docierają promienie słoneczne, a także wilgoć (na przykład w łazience, kuchni), to może spowodować ściemnienie i zniszczenie sztucznej biżuterii. Druga, lecz nie mniej ważna zasada to czyszczenie biżuterii przed każdym jej złożeniem do woreczka czy pudełka, tak, aby bakterie nie rozwijały się na tworzywie, sposób czyszczenie według powyższych sposobów.