Jak wygląda kurs Euro?

Obecna sytuacja na rynkach światowych sprawiła, że polski złoty znacznie osłabł w stosunku do waluty unijnej. Jaka jest obecnie prognoza Euro i Złotego?

Kurs Euro – jak wygląda?

Ciężko jest na 100% przewidzieć, jaki los czeka w najbliższych miesiącach walutę krajów Unii Europejskiej. Choć utrzymuje się dość silnie na rynku, a w ostatnich miesiącach zaliczyła nawet znaczny wzrost, niepewność gospodarcza wielu krajów sprawia, że nie wiadomo, jak dalej będą wyglądać jej notowania. Każdy kolejny tydzień niesie zmiany dla większości walut krajowych, a sytuacja międzynarodowa związana z pandemią koronawirusa sprawia, że rośnie inflacja dla wielu walut krajowych na całym świecie.

Prognoza Euro na nadchodzące miesiące

Choć wydawać by się mogło, że waluta ta dobrze trzyma się na rynku, nie ma obecnie nic pewnego. W danym momencie, kurs Euro wynosi ponad 4 złote i wygląda na to, że na razie utrzyma się na tym poziome – szczególnie, że złoty mocno osłabł w ostatnich tygodniach. Kurs waluty jest uzależniony od sytuacji gospodarczej wielu krajów świata, jednak jako że Euro jest walutą unijną, nieco mniej poddaje się takim wahaniom. Nie oznacza to oczywiście całkowitego braku zmian, jednakże są one nieco mniej radykalne niż w przypadku walut krajowych. To oznacza, że raczej nie ma potrzeby obawiać się gwałtownych ruchów w cenach Euro na rynku walutowym. Niestety, sytuacja jest na tyle dynamiczna, że ciężko jest określić z całkowitą pewnością, że ta sytuacja za kilka tygodni nie ulegnie diametralnej zmianie.