Najważniejsze zalety transportu lotniczego

Nie da się ukryć, że obecnie transport lotniczy cieszy się największą popularnością. Wybierany jest nie tylko jako metoda transportowania między kontynentami, lecz również jako wewnętrzny środek transportu. Co powoduje, że spedycja międzynarodowa realizowana jest właśnie samolotami? Jakie są najważniejsze zalety tego środka transportu?

Transport lotniczy – Czas realizacji

Największą zaletą transportu lotniczego, jest na pewno jego szybkość. Żadna inna forma transportowania towarów, nie pozwala na tak szybkie przewiezienie ich z punktu a do b. Lecący często około 1000 km/h samolot nie stoi w korkach, czy też nie musi nadkładać drogi ze względu na złą pogodę. Powoduje to, że jest nieoceniony dla międzynarodowej spedycji.

Niski koszt transportu lotniczego

Choć wydawać się może, że transport lotniczy należy do najdroższej formy przewozu, to jednak gdy weźmie się pod uwagę ilość przewożonego na raz towaru, a co najważniejsze wspominaną wyżej szybkość, okazuje się, że jednostkowy koszt przewiezionego transportu staje się o wiele niższy, niż w przypadku transportu drogowego lub morskiego.

Bezpieczeństwo przewożonego towaru

Ogromnym wyzwaniem dla każdego przewoźnika jest dostarczenie przewożonego towaru w stanie nienaruszonym. Na drogach zdarzają się wypadki, na morzu sztormy i nieprzewidziane awarie. Wszystko to powoduje, że obie te formy transportowania obarczone są pewnym ryzykiem. Inaczej jest w przypadku samolotu, który wbrew obiegowej opinie, należy do najbezpieczniejszego środka transportu, co powoduje, że charakteryzuje się również największą skutecznością przewożenia towarów.