Na czym polega trening EMS?

W sporcie w coraz większym stopniu pojawiają się nowoczesne rozwiązania, których celem jest zapewnienie zwiększenia efektywności realizowania treningów. Specjalne urządzenia mają na celu między innymi ograniczyć występowanie urazów, czy ograniczyć odczuwanie zmęczenia. Wiele najnowszych metod wspierających realizowanie ćwiczeń dostępna jest również dla osób aktywnych fizycznie. Do takich można zaliczyć między innymi trening EMS. W jego ramach wykorzystywane są specjalne kombinezony do elektrostymulacji. W ten sposób możliwe jest dodatkowe pobudzanie mięśni. Proces elektrostymulacji gwarantuje znaczne zwiększenie efektywności wykonywania treningów. Dodatkowo ograniczyć można ból odczuwany po treningach. Pozwala to znacznie łatwiej budować masę mięśniową.

Co jest w stanie zapewnić trening EMS?

Do podstawowych zalet treningów typu EMS można zaliczyć możliwość szybkiego poprawienia kondycji. Znacznie łatwiej można uzyskać efekty w kontekście modelowania sylwetki. Wynika to między innymi z lepszego spalania tkanek tłuszczowych w stosunku do tradycyjnych ćwiczeń. Z tego powodu tego rodzaju treningi stają się coraz bardziej popularne. Kombinezony do elektrostymulacji stosowane są nie tylko w siłowniach, ale również w salonach odnowy biologicznej czy placówkach zajmujących się rehabilitacją.

Jak realizowany jest trening elektrostymulacji mięśniowej?

Zanim rozpocznie się realizowanie treningów EMS, wykonuje się analizowanie składu ciała. Dopiero po jej wykonaniu tworzony jest dopasowany program ćwiczeń. Taki trening EMS przygotowany jest przez specjalistów. Profesjonalni trenerzy personalni tworzą takie zestawy ćwiczeń, które mają na celu uzyskanie odpowiednich efektów. Mogą być one różne w zależności między innymi od wieku czy stanu zdrowia osoby ćwiczącej. Natomiast sam trening realizowany jest w specjalnych, dopasowanych stroju sportowym, który składa się z pasa biodrowego, opasek na uda i ramiona, a także przyczepionych do nich elektrod. Impulsy elektryczne podczas treningu mają za zadanie stymulować mięśnie do bardziej aktywnej pracy.